Style Sampler

Layout Style

Patterns for Boxed Mode

Backgrounds for Boxed Mode

All fields are required.

Close Appointment form

Питання-відповідь

Відповіді на типові запитання

Щоб побачити відповідь на питання, натисніть на блок з питанням

Так це нормально. За даними ВООЗ, біль в попереку – найпоширеніша скарга в світі і найчастіша причина тимчасової непрацездатності. Дорослих людей, які жодного разу не відчували болю в спині, практично не існує.

Нічого. Явища дегенеративно-дистрофічних змін хребта часто називають застарілим терміном «остеохондроз». Ці явища виявляються в абсолютної більшості людей старше 18 років. Саме по собі слово «остеохондроз» включає в себе що завгодно: від вікової норми до важкої патології.

При будь-яких. Біль у спині може бути самостійною проблемою (low back pain; в просторіччі – «прихопило», «застудив спину», «перепрацював» та ін.). Біль у спині може сигналізувати про захворювання хребта. Також біль в спині може говорити про різноманітні серйозних станах: від пієлонефриту і грипу до пухлини спинного мозку або метастазів в хребці. Таким чином, біль в спині – це просто симптом, який вимагає діагностики.

 • Цілком ймовірно. Краще сходити до лікаря нейрохірурга. Однозначно діагностики вимагають такі ситуації:Біль у спині, що виникла після травми, падіння, ДТП;
 • Сильний біль в спині, що триває кілька днів, що заважає ходити і / або спати;
  Біль в попереку, що віддає в ногу / ноги (нога включає в себе сідницю, стегно, гомілку / ікру і стопу);
 • Наявність оніміння, почуття повзання мурашок в нозі / ногах;
 • Зниження сили в будь-якій частині ноги / ніг;
 • Схуднення ноги / ніг;
 • Утруднення або почастішання сечовипускання, дефекації;
 • Сильний біль в спині у літньої людини;
 • Сильний біль в спині у схудлого, ослабленого або людей з частою температурою;
 • Біль у спині у людини, що має серйозні системні захворювання, наприклад, остеопороз, рак, туберкульоз;
 • У Вас нічого цього немає, але Ви переживаєте і хочете переконатися, що все нормально.

З банальної консультації в нашому відділенні. Після огляду лікар підкаже що, де і як обстежитися і чи потрібно взагалі вам дообстеження.
Не можна. Рентгенографія і комп’ютерна томографія – в абсолютній більшості випадків додаткові дослідження, які призначаються лікарем. Перший метод – 1,5 тесловий МРТ.
Все що завгодно, в тому числі нічого. Спеціаліст з променевої діагностики описує просто «картинку». Вони повинні інтерпретуватися клініцистом з урахуванням анамнезу, картини захворювання, додаткових досліджень і багато чого іншого – іноді таку фразу навіть пишуть на висновках МРТ. Таким чином, те, що написано у висновку, написано для фахівця.

До невролога або нейрохірурга. Друге, на мій погляд, переважно: в середньому, які оперують нейрохірурги значно краще інтерпретують знімки, оскільки щодня бачать реальні картинки на операціях і зіставляють їх з МРТ і клінічною картиною. У деяких випадках, про які Вам скажуть невролог або нейрохірург, необхідний ортопед.
Якщо за результатами огляду та оцінки МРТ Вам не потрібна операція (найчастіше так і є), лікування проводиться консервативне. У типових випадках воно включає в себе нестероїдні протизапальні засоби, міорелаксанти, ЛФК, фіз. процедури. Іноді потрібні інші методи; вони дуже різноманітні, описати їх коротко неможливо. Визначити спосіб і тривалість лікування може тільки лікар. Самолікування болю в попереку, особливо без МРТ, – надзвичайно нерозумний крок. Застосування нетрадиційної медицини, особливо без МРТ – формений ідіотизм.

Ні, це не небезпечно. Завдяки застосуванню ендоскопічних і мікрохірургічних технологій, в умілих руках ця операція дуже безпечна. Я зазвичай кажу пацієнтам, що ризик паралічу або інших серйозних ускладнень при видаленні грижі диска приблизно дорівнює ризику загибелі в ДТП по дорозі на консультацію.
Ще раз. Це практично неможливо. Є небезпечні операції, пов’язані з такими ризиками, – наприклад, видалення інтрамедулярних пухлин, операції при переломах грудного відділу хребта та ін. Якщо така небезпека є, Вас про це попередять. При видаленні грижі диска, усунення стенозу хребетного каналу ризик цих ускладнень теоретичний. Умовою безпеки є підготовка нейрохірурга і оснащення клініки сучасним обладнанням.
Існують захворювання, при яких необхідна установка спеціальних конструкцій, які скріплюють хребці один з одним. Способів стабілізації і систем для стабілізації дуже багато. Стабілізація хребта проводиться тільки за суворими показаннями. Необхідність в ній може визначити тільки нейрохірург. Найчастіше стабілізуючі операції потрібні при стенозі хребтового каналу, сподилолістезі, нестабільності хребетних сегментів, переломах хребта.

Це міф з минулого століття. Після абсолютної більшості спинальних операцій пацієнт починає самостійно ходити на наступний ранок після операції або навіть увечері в день операції.
При грижах суміжних дисків вибір зупиняється на клінічно значущої грижі або одномиттєвої операції з імплантацією штучного диска.

Терміново! У перші 24 години, поки не настали незворотні наслідки.